Přesný 3D snímač pro kontrolu větších povrchů

Řada surfaceCONTROL 2500 je určena pro kontrolu difúzně odrazivých povrchů, jako jsou kovové povrchy (nepotažené, galvanicky pokovené, EPD), plastové povrchy a keramika. Snímač využívá principu pruhové projekce a skenuje tak povrch. Na měřený objekt se promítá sekvence strukturovaných světelných vzorů, jejichž difúzní odraz snímají dvě kamery. Tyto kalibrované kamery vyhledají odpovídající body, ze kterých se vypočítají 3D data. K dispozici jsou snímače s různými měřicími oblastmi a rozlišeními.

Application examples:

  • Injection molded components such as car fender, fuel doors or covers on the doors and sliding roofs
  • Composite parts (SMC) such as tailgates or spoilers
  • Inspection of the dashboard
  • Homogeneity of a furniture front

Technical data:

  • Large measuring field up to 575 x 435 x 300 mm³
  • Resolution from 0.25 mm (lateral)
  • Interfaces: Gigabit Ethernet (image data output), USB 2.0 (sensor control)

surfaceCONTROL DefMap3D software for individual surface analysis

surfaceCONTROL DefMap3D is the most comprehensive software solution for the detection and analysis of surface defects. It includes all components and processes required for set up, configuration and evaluation of inspection tasks.

The wide range of features equally supports the analysis of individual parts, the measurement of small series as well as the robot-supported inspection of several measuring fields. Sensor control, calculation of the 3D point cloud and defect detection can be automated using macro commands.

As part of the surface analysis, the software provides several methods of detecting and objectively evaluating sahpe errors within the surface data. The targeted use of different filter types can reduce the effects of surface structures (e.g. graining). A report containing the inspection results is generated. surfaceCONTROL DefMap3D is available in different versions whose scope of performance is oriented towards different measurement tasks.

Klapper_surfaceCONTROL-Mobile-ME_500px

SurfaceCONTROL Mobile je tím pravým řešením pro povrchovou kontrolu na různých místech. Jedná se o přenosný systém, který se skládá z notebooku a snímače. Lze ho bezpečně přivést na místo určení v přepravním boxu a postavit na stativ. Standardní měřící oblast je přibližně o ploše 410 mm x 300 mm.

Klapper_surfaceCONTROL-Compact-ME_500px

Systém surfaceCONTROL Compact je k dispozici pro kontrolu malých zkušebních kusů o ploše až do cca 200 mm x 300 mm. Snímač je zde pevně integrován do krytu. Komponenty jsou do systému zavedeny ručně nebo automaticky. Zařízení surfaceCONTROL Compact je ideální pro inline kontrolu vstřikovacích a tlakových odlitků.

Klapper_surfaceCONTROL-Robotic-ME_500px

Namontováním hlavy snímače na robota lze systém rychle přizpůsobit různým testovacím aplikacím. K dispozici je všech šest stupňů volnosti robota. Robot se specifickým poloměrem může být vybrán podle požadavků. Je-li komponenta také umístěna na otočném stole jako 7. osa, může být otočena směrem ke snímači tak, že lze omezit dosah robota. S robotem surfaceCONTROL Robotic je možná kompletní kontrola velkých součástí pomocí jediného senzoru.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060