Aktuální

Thanks to their robustness and low weight, fiber-reinforced composite materials are increasingly used in the aviation and automotive industries. Manual repair of such components has to date been a challenging task. A mobile milling unit now enables automatic defect detection using modern laser sensors and laser scanners from Micro-Epsilon to enable repairs within the shortest possible time.

Control of the milling head in a mobile CNC milling unit

wireSENSOR WPS-MK miniature draw-wire sensors are specially designed for high volume serial applications. Despite its very compact design, small measuring ranges up to 7500mm can be detected. The user benefits from favorable prices and compact sensor dimensions, therefore gaining new potential in design and cost optimization.

Miniature draw-wire sensors for economic serial applications

The confocal chromatic sensor product range from Micro-Epsilon is extended with the compact IFS2406-3 sensor. It can be used in restricted spaces and provides precise measurement values with a large offset distance. This is particularly favorable for distance and thickness measurements in industrial conditions, such as e.g. those in the glass industry.

Precise distance and thickness measurement in restricted spaces

Measuring tasks in the glass industry are often a huge challenge for sensors. The new confocal chromatic confocalDT 2421 / 2422 controllers ensure reliable, high speed and high precision distance and thickness measurements on reflecting and transparent objects. The automatic exposure control allows stable measurements regardless of the glass color.

High precision multipoint thickness measurements using confocal chromatic sensors

Výkonné snímače měřící na bázi vířivých proudů eddyNCDT 3001 jsou nyní také k dispozici v novém designu se závitem M18 a měřícími rozsahy 6 mm a 8 mm. Rozšíření umožňuje snímačům větší flexibilitu z pohledu p nových potenciálních aplikací. Snímače poskytují rychlé a přesné výsledky pro širokou škálu aplikací ve všech průmyslových odvětvích. Dokonce i v drsných prostředích, kde jsou přítomny vysoké tlaky, nečistoty a oleje, jsou stále možné vysoce přesné měření posunutí, vzdálenosti a polohy.

Zvýšení flexibility snímačů založených na bázi vířivých proudů

Infračervená kamera ThermoIMAGER TIM M1 je určena pro sledování teploty v oblasti zpracování kovů - např. při vytvrzování nebo tváření kovů. Pro aplikace s laserovým svařováním jsou k dispozici speciální modely s blokovacím filtrem. Nová verze softwaru TIMConnect nabízí zjednodušené ovládání a rozšířené funkce.

Moderní monitorování teploty v hutním průmyslu

Identifikační čísla karosérie se vyrážejí do rámu vozidla složitým procesem, který umožňuje ovšem celosvětovou identifikaci. Hloubka vyražení je rozhodujícím prvkem kvality a zabezpečení. Vzhledem k miniaturní velikosti měřícího bodu umožňují laserové triangulační snímače optoNCDT 1420 spolehlivě detekovat a měřit v razícím stroji. Extrémně kompaktní konstrukce snímačů umožňuje jejich použití i v těsných prostorech.

Dohled nad správným vyražením sériových čísel

Spolupráce mezi firmou Micro-Epsilon a Univerzitou v Passau přinesla inovativní řešení a konkurenční výhody v automobilovém průmyslu.

Příběh úspěšné spolupráce mezi firmami a vysokými školami

Momentálně je k dispozici nový ovladač LabVIEW instrument 3.0 pro snímače scanCONTROL ke stažení. Tento ovladač slouží k přímé integraci dat do scanCONTROL snímačů a umožňuje i zpracování naměřených dat.

Nový LabVIEW driver 3.0 pro snímače scanCONTROL

Kompaktní laserový snímač optoNCDT 1750, který je určen pro přesné měření polohy a vzdálenosti. Vychází z modelu spolehlivého robustního triangulačního snímače ILD1700 a přináší velké množství vylepšení včetně konfigurace pomocí webového rozhraní s přednastavenými měřícími úlohami pro různé druhy měřených materiálů.

Nový laserový snímač poskytující vysoký výkon

Společnost Micro-Epsilon vyvinula nový kontrolér induSENSOR MSC7401 pro sérii induktivních snímačů řady LVDT a LDR. Díky novému hliníkovému pouzdru je odolný vůči rušení a má vysokou mechanickou robustnost. Současně s vyšším rozlišením a snadnějším používáním přináší v neposlední řadě perfektní poměr cena / výkon.

Nový kontrolér pro LVDT snímače polohy

Společnost Micro-Epsilon vyvinula systém pro měření míry opotřebení brzdových kotoučů (tloušťky). Extrémně robustní kapacitní vícekanálové snímače a regulátory s rozsáhlým softwarovým balíčkem a přenosným pouzdrem se zabývají různými úkoly měření.

Bezkontaktní měření opotřebení brzdových kotoučů
Kontakt

Micro-Epsilon Czech Republic

+420 381 213 011

Napsat e-mail

box-head-newsletter1-800x280

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru novinek

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060