Aktuální

Kompozitní materiály jsou díky robustnosti a nízké hmotnosti stále častěji využívají v leteckém a automobilovém průmyslu. Ruční oprava těchto komponent byla dosud náročným úkolem. Mobilní frézovací jednotka nyní měří automaticky defekty pomocí moderních laserových snímačů a laserových skenerů Micro-Epsilon z důvodu zkrácení doby opravy.

Ovládání frézovací hlavy v mobilním CNC zařízení

Lankové snímače wireSENSOR řady WPS-MK jsou speciálně navrženy pro aplikace s vysokými objemy. Navzdory svému velmi kompaktnímu vzhledu má snímač rozmanité možnosti měřících rozsahů a to od 50mm až do 7500 mm. Snímače WPS nabízí příznivý poměr cena/výkon, čímž získává nový potenciál při návrhu a optimalizaci nákladů.

Miniaturní lankové snímače WPS-MK

Produktová řada konfokálních chromatických snímačů společnosti Micro-Epsilon je rozšířena o kompaktní snímač IFS2406-3. Může být použit ve stísněném prostoru a poskytuje přesné naměřené hodnoty. Toto je obzvláště příznivé pro měření vzdálenosti a tloušťky v průmyslových aplikacích, jako např. ve sklářském průmyslu.

Přesné měření vzdálenosti a tloušťky ve stísněných prostorách

Měřící aplikace ve sklářském průmyslu jsou často velkou výzvou pro jakékoliv snímače. Nové konfokální chromatické kontroléry confocalDT 2421/2422 umožňují spolehlivé, vysokorychlostní a vysoce přesné měření vzdálenosti a tloušťky na odrazných a průhledných předmětech. Automatické ovládání expozice zajistí stabilní měření bez ohledu na barvu skla.

Vysoce přesné vícebodové měření konfokálními snímači

Výkonné snímače měřící na bázi vířivých proudů eddyNCDT 3001 jsou nyní také k dispozici v novém designu se závitem M18 a měřícími rozsahy 6 mm a 8 mm. Rozšíření umožňuje snímačům větší flexibilitu z pohledu p nových potenciálních aplikací. Snímače poskytují rychlé a přesné výsledky pro širokou škálu aplikací ve všech průmyslových odvětvích. Dokonce i v drsných prostředích, kde jsou přítomny vysoké tlaky, nečistoty a oleje, jsou stále možné vysoce přesné měření posunutí, vzdálenosti a polohy.

Zvýšení flexibility snímačů založených na bázi vířivých proudů

Infračervená kamera ThermoIMAGER TIM M1 je určena pro sledování teploty v oblasti zpracování kovů - např. při vytvrzování nebo tváření kovů. Pro aplikace s laserovým svařováním jsou k dispozici speciální modely s blokovacím filtrem. Nová verze softwaru TIMConnect nabízí zjednodušené ovládání a rozšířené funkce.

Moderní monitorování teploty v hutním průmyslu

Identifikační čísla karosérie se vyrážejí do rámu vozidla složitým procesem, který umožňuje ovšem celosvětovou identifikaci. Hloubka vyražení je rozhodujícím prvkem kvality a zabezpečení. Vzhledem k miniaturní velikosti měřícího bodu umožňují laserové triangulační snímače optoNCDT 1420 spolehlivě detekovat a měřit v razícím stroji. Extrémně kompaktní konstrukce snímačů umožňuje jejich použití i v těsných prostorech.

Dohled nad správným vyražením sériových čísel

Spolupráce mezi firmou Micro-Epsilon a Univerzitou v Passau přinesla inovativní řešení a konkurenční výhody v automobilovém průmyslu.

Příběh úspěšné spolupráce mezi firmami a vysokými školami

Momentálně je k dispozici nový ovladač LabVIEW instrument 3.0 pro snímače scanCONTROL ke stažení. Tento ovladač slouží k přímé integraci dat do scanCONTROL snímačů a umožňuje i zpracování naměřených dat.

Nový LabVIEW driver 3.0 pro snímače scanCONTROL

Kompaktní laserový snímač optoNCDT 1750, který je určen pro přesné měření polohy a vzdálenosti. Vychází z modelu spolehlivého robustního triangulačního snímače ILD1700 a přináší velké množství vylepšení včetně konfigurace pomocí webového rozhraní s přednastavenými měřícími úlohami pro různé druhy měřených materiálů.

Nový laserový snímač poskytující vysoký výkon

Společnost Micro-Epsilon vyvinula nový kontrolér induSENSOR MSC7401 pro sérii induktivních snímačů řady LVDT a LDR. Díky novému hliníkovému pouzdru je odolný vůči rušení a má vysokou mechanickou robustnost. Současně s vyšším rozlišením a snadnějším používáním přináší v neposlední řadě perfektní poměr cena / výkon.

Nový kontrolér pro LVDT snímače polohy

Společnost Micro-Epsilon vyvinula systém pro měření míry opotřebení brzdových kotoučů (tloušťky). Extrémně robustní kapacitní vícekanálové snímače a regulátory s rozsáhlým softwarovým balíčkem a přenosným pouzdrem se zabývají různými úkoly měření.

Bezkontaktní měření opotřebení brzdových kotoučů
Kontakt

Micro-Epsilon Czech Republic

+420 381 213 011

Napsat e-mail

box-head-newsletter1-800x280

Přihlaste se k odběru novinek

Přihlaste se k odběru novinek

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060