Kapacitní senzory na měření vzdálenosti a polohy

capaNCDT

Snímače řady capaNCDT měří odstup, délku, rozměry nebo polohu proti všem elektricky vodivým předmětům (např.kovy). Z důvodu jejich vysoké stability signálu a rozlišení jsou kapacitní snímače aplikovány v laboratořích a při měření různých úkolů v průmyslové sféře. Například při kontrole výroby - kapacitní snímač měří tloušťku vrstvy lepidla.

Podrobnosti
  • Bezkontaktní měření vzdálenosti, polohy a tloušťky stejně dobře jako u elektrických vodičů a i izolátorů
  • Nesrovnatelně přesný pro laboratoře a průmysl
  • Specifikace snímačů a kontrolérů dle zákazníka
  • Všechny kapcitní snímače, kabely a kontroléry jsou kompatibilní
  • Univerzální aplikační možnosti z důvodu obsáhlého produktového rozsahu
  • Nejnovější technologie kontroléru zajištující jednoduchou ovladatelnost

Vysoká odolnost proti rušení magnetickými poli

Pro prostředí se silnými magnetickými poli Micro-Epsilon nabízí senzory a senzorové kabely, které jsou vyrobeny z nemagnetických materiálů, jako je titan a nerezová ocel. Stínění dosažené triaxiální konstrukcí poskytuje extrémně vysokou odolnost vůči rušení.

Aplikace ve vakuu a čistém prostředí

Kapacitní snímače jsou často používány ve vakuových prostředích nebo v čistých prostorách. V prostředí bez částic dosahují kapacitní snímače společnosti Micro-Epsilon rozlišení v oblasti subnanometru. Pro měření úloh ve vakuu Micro-Epsilon nabízí vhodné snímače, kabely a průchodky. Tyto snímače a kabely jsou vysoce bezprachové a používají se v čisté třídě ISO1.

New: Precise measurements at high ambient temperatures

For measurements of high temperatures up to +800 °C, the new CSE HT sensors are used. The high-temperature sensors are operated with the high-performance capaNCDT 6228 controllers.

Přenos snímače a kontroléru bez kalibrace

Výměna capaNCDT snímačů a kontrolérů mezi sebou je rychlý a snadný. Díky inovativní technologii další kalibrace a linearizace není nutná. Jednoduchá zaměnitelnost capaNCDT komponent a jednoduché nahrazení snímačů s odlišnými měřícími rozsahy uskutečnuje na síti v krátkém časovém horizontu. Micro-Epsilon nabízí celosvětově nejširší portfolio kombinací v měření kapacitními snímači.

Moderní a uživatelsky přívětivý technologický kontrolér

Moderní capaNDCT kontroléry jsou vybaveny různými rozhraními jako např. anologové, Ethernet, EtherCat a PROFINET. Kapacitní měřící systém může být jednoduše nastaven pomocí webového rozhraní zobrazeného pomocí webového prohlížeče. IKontrolér je připojen pomocí PC přes Ethernet rozhraní. Nastavení, filtry a aritmetické funkce jsou následně ukládány přímo v kontroléru.

Analog RS485 Ethernet Ethercat Profinet

Snímače dle požadavků zákazníků a OEM

Přizpůsobujeme naše měřicí systémy pro měření podle požadavků konkrétních zákazníků jako je např. design, cíl kalibrace, délky, úprava měřicích rozsahů nebo snímače s integrovaným kontrolérem.  Další informace o úpravách senzorů.

Příklady použití

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060