Kontakt
Ke stažení

wireSENSOR

Odolný lankový snímač vzdálenosti pro různé měřící úlohy

wireSENSOR

Miniaturní lankový snímač do stísněného prostoru

wireSENSOR

Robustní snímače do náročného průmyslového prostředí

wireSENSOR

Největší nabídka lankových snímačů

Lankové snímače

Snímače z produktové řady wireSENSOR umožňují přesné lineární měření téměř v celém svém rozsahu. Používají se k měření vzdáleností standardně od 50 do 50 000 mm a delších. Jsou ideální k integraci či dodatečné montáži v OEM aplikacích, kdy jsou snímače vyrobené na míru potřebám zákazníka. Dále se lankové snímače používají v medicínském vybavení, výtazích, dopravnících, automotive aplikacích, aj.

logo

Podrobnosti

  1. Rozsahy měření od 50 mm do 50 000 mm
  2. Ideální pro montáž ve stísněných prostorách
  3. Perfektní rozlišení
  4. Jednoduchá, rychlá a flexibilní montáž
  5. Možnost přizpůsobení na míru (OEM)
  6. Kompaktní pouzdro snímače kombinované s velkým měřícím rozsahem
  7. Vysoká provozní spolehlivost a dlouhá životnost
  8. Analogové a digitální výstupy
[]
Kontakt
MICRO-EPSILON Czech Republic
Kontaktní formulář
Vaše žádost o: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Kompaktní a zároveň robustní design

Široké portfolio lankových snímačů umožňuje použití v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Plastové snímače ze série MK mají nejen velmi přívětivou cenu, ale i kompaktní design, který umožňuje instalaci ve stísněných prostorách. Kovové lankové snímače série P jsou stále poměrně kompaktní, zároveň i extrémně robustní a používají se v průmyslových aplikacích, kde je potřeba vysoká mechanická odolnost a velký měřící rozsah.

Spolehlivost a dlouhá životnost

Lankové snímače měří lineární pohyb pomocí vysoce flexibilního ocelového lanka. Lineární pohyb vzniklý pohybem měřeného objektu je převáděn na pohyb rotační při navíjení lanka na bubínek a následně pak potenciometrem nebo enkodérem převeden na výstupní signál. Použití vysoce kvalitních dílů zaručuje dlouhodobou životnost a vysokou spolehlivost při správném zacházení. Důležité je zamezit navíjení lanka bez zátěže (typicky vysmeknutí koncovky) a náklonu lanka vyšším ±3° bez použití kladky.

Teleskopický měřicí princip - ideální pro obtížně dostupná místa

Jednoznačnou výhodou lankových snímačů je, že lanko může být odkloněno přes vratnou kladku. Tato vlastnost odlišuje lankové snímače od ostatních měřicích principů, které měří pouze v jedné ose. Důmyslný design snímače umožňuje velký měřicí rozsah při zachování maximální kompaktnosti.

Specifické požadavky zákazníka

Více než 120 různých typů lankových snímačů rozdílných designů, měřicích rozsahů a typů výstupních signálů umožňuje použití v širokém množství aplikací. Při speciálních požadavcích lze snímače na přání upravit a tak najít řešení s ohledem na maximální spokojenost zákazníka. Kontaktujte nás s Vašimi konkrétními požadavky.

Příklady použití