Kontakt
Ke stažení

eddyNCDT SGS4701

Měří teplotní roztažnost vřeten

Měření tepelné roztažnosti vřeten

Systém pro měření posunutí SGS 4701 (Spindle Growth System) byl vyvinut pro vysokorychlostní aplikace frézky. Vzhledem k vysokým obráběcím rychlostem a vzniklému teplu musí být lineární teplotní roztažnost přesného vřetena obráběcího stroje kompenzována s cílem vždy udržet nástroj v definované poloze. Snímač SGS měří tepelné a odstředivé síly roztažnosti vřetena. Měření se obvykle provádí na těsnícím spoji. Spolu s měřením lineární tepelné roztažnosti je také měřena a vyhodnocována teplota snímače. Tyto naměřené hodnoty jsou ukládány do obráběcího stroje CNC jako korekční hodnoty, které kompenzují případné chyby v polohování.

logo

Podrobnosti

  1. Bezkontaktní měření bez opotřebení
  2. Nákladově efektivní
  3. Miniaturní snímač je spolu s řídící jednotkou zcela integrovatelný do vřetena
  4. Kalibrace pro hliník nebo železo
  5. Integrované měření teploty v senzoru
  6. Extrémní teplotní stabilita
[]
Kontakt
MICRO-EPSILON Czech Republic
Kontaktní formulář
Vaše žádost o: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Kompaktní struktura

SGS 4701 se skládá ze snímače, kabelu a řídicí jednotky, a je kalibrován pro měření feromagnetických i neferomagnetických materiálů. Díky dvěma miniaturním senzorům je možná instalace přímo do vřetena. Kompaktní řídící jednotka může být nainstalována na těleso vřetena prostřednictvím příruby, nebo přímo ve vřeteni.

Robustní konstrukce

SGS 4701 pracuje na principu měření na bázi vířivých proudů. Toto měření je bezkontaktní a nedochází tedy k opotřebení. Kromě toho je postup měření odolný proti teplu, prachu a oleji.