Kontakt
Ke stažení

thicknessGAUGE

Sensor system for precise thickness measurements of strip and plate materials

Senzorový systém pro přesné měření tloušťky pásů a plátů

Senzorové systémy thicknessGAUGE se používají pro přesné měření tloušťky pásových materiálů, desek a plechů do 50 mm. Vybrat si můžete z několika modelů s různými typy senzorů, měřicími rozsahy a šířkami měření, které umožňují inline měření tloušťky různých materiálů a povrchů s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon.


Tento kompletně sestavený systém, který je připraven k okamžitému použití, se skládá ze stabilního rámu, na němž jsou upevněny dva optické snímače vzdálenosti, které zjišťují tloušťku měřeného objektu pomocí rozdílu vzdáleností. Senzory jsou při montáži vzájemně dokonale vyrovnány. Již z výroby jsou snímače perfekně kalibrovány a synchronizovány.


Lineární posuv přesouvá snímače ze základní polohy do měřicí polohy. V základní poloze je umístěn měřicí etalon, podle kterého se snímače automaticky kalibrují při každém příjezdu do základní polohy. Tím je dosaženo nejvyšší možné přesnosti.

logo

Podrobnosti

 1. Kompaktní kompletní řešení pro přesné inline měření tloušťky
 2. Pro mnoho typů povrchů a materiálů díky různým technologiím snímačů
 3. Senzory se pohybují na lineární posuvu
 4. Plně automatická kalibrace
 5. Napájení 24 V pro celý systém
 6. Integrovaný software
 7. Ideální poměr cena/výkon
[]
Kontakt
MICRO-EPSILON Czech Republic
Kontaktní formulář
Thomas Mutzl
Kontaktní formulář
Vaše žádost o: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Měření tloušťky s vysokou přesností

thicknessGAUGE sensor systems are used in industrial environments for precise thickness measurements of strip and plate materials. A linear unit with electromechanical drive enables thickness measurements in traversing mode. Alternatively, fixed track measurements are possible for center-line measurements (center thickness) or for thickness measurements on the edges.

logo

Automatic calibration & temperature compensation

thicknessGAUGE systems are equipped with in-situ calibration in order to compensate, e.g., for the effects of fluctuating temperatures. The calibration cycles are individually adjustable. In addition to temperature compensation, in-situ calibration enables proper functioning of the system to be verified cyclically and at any time.

Powerful analysis and control software

 • Multi-touch user interface
 • Article database
 • Production archive
 • Statistical evaluations
 • Limit value monitoring with return back to production (optional fieldbus interfaces)
 • Verification of gauge/test equipment capability

100 % quality control during production

The thicknessGAUGE sensor systems are used in strip processes and plate production in order to measure the thickness continuously. Based on high precision and equipped with intelligent sensor technology, these sensor systems are used in various industries.