Kontakt
Ke stažení

optoNCDT 1420

Jedinečný ve své třídě: kompaktní, přesný a rychlý

Inteligentní laserový triangulační snímač vzdálenosti ILD1420

Inteligentní senzory pro rychlé a přesné měření

OptoNCDT 1420 nabízí jedinečnou kombinaci rychlosti, velikosti, výkonu a možnosti přizpůsobení různým aplikacím pro měření posunutí, vzdálenosti a polohy. Kompaktní triangulační snímač dosahuje vysoké přesnosti měření s vzorkovací frekvencí až 8 kHz. Volitelný typ konektoru, tj. kabel nebo pigtail, spolu s kompaktní velikosti snižují náročnost instalace snímače na minimum. Stejně jako všechny triangulační senzory od firmy Micro-Epsilon, nabízí optoNCDT 1420 inteligentní regulaci povrchu. Automatická kompenzace povrchu materiálu (ASC) zajišťuje stabilní výsledky měření bez ohledu na měnící se povrchové barvy nebo jas. Vysoce výkonný optický systém vytváří malý světelný bod, který umožňuje spolehlivou detekci i nejmenších komponentů.

logo

Podrobnosti

  1. Měřící rozsahy (mm) 10 | 25 | 50 | 100 | 200 | 500
  2. Linearita z 8 μm
  3. Opakovatelnost od 0,5 μm
  4. Měřící frekvence 8 kHz
  5. Kabel s pigtailem a konektorem M12 o délce 0,3 m nebo integrovaný kabel snímače s otevřenými konci o délce 3 m
  6. Nastavitelný analogový výstup
  7. Vstup pro spouštěcí signál
  8. RS422, PROFINET, EtherNet/IP, EtherCAT
  9. Předdefinované a individuální předvolby ve webovém rozhraní
[]
Kontakt
MICRO-EPSILON Czech Republic
Kontaktní formulář
Vaše žádost o: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Maximální přesnost v minimálním prostoru

Kompaktní velikost v kombinaci s nízkou hmotností otevírá nové oblasti použití. Analogové napětí a proudové výstupy s digitálním rozhraním RS422 umožňují integrovat snímače do výrobních systémů nebo řídících systémů strojů. Vzhledem k volitelným nastavením a možnostem vyhodnocení splňuje optoNCDT 1420 požadavky pro použití ve velkých objemech a OEM aplikacích.

Unikátní jednoduché použití

Všechny modely optoNCDT 1420 jsou ovládány pomocí intuitivního webového rozhraní. Parametry snímače a výběr měřícího úkolu je možné nastavít pomocí předvoleb. V nastavení snímače je možné uložit a exportovat až osm uživatelsky specifických nastavení. Tyto nastavení mohou být rychle a snadno uloženy, načteny a přeneseny do jiných senzorů. Zobrazení videosignálu, výběr maxima signálu a volně nastavitelné průměrování signálu umožňují optimalizovat úkoly měření. Funkce ROI (oblast měření) umožňuje např. odfiltrování rušivých signálů v pozadí. Multifunkční tlačítko umožňuje rychlé uvedení snímače do provozu pro snadnější měřící úlohy.

Also available with laser class 1

The optoNCDT 1420 CL1 series is designed for measurement tasks with increased safety requirements. These sensors are classified according to laser class 1. With this laser class, the radiated power is at a maximum of 390 µW. Therefore, costly protective measures that correlate with laser class 2 sensors are no longer necessary. The optoNCDT 1420 CL1 models are used for measurement tasks where people work close to the sensor, and for distance measurements on sensitive surfaces.