Kontakt
Ke stažení

interferoMETER IMS5400-DS

Měření vzdálenosti s maximální přesností

interferoMETER IMS5400-TH

Měření tloušťky nejtenčích skel a fólií s přesností v nanometrech

interferoMETER IMS5600-DS

Měření vzdálenosti s rozlišením subnanometru

Vysoce přesný interferometr pro bezkontaktní měření vzdálenosti a tloušťky

Inovativní interferometry od společnosti Micro-Epsilon se využívají v aplikacích s požadavky na vysoce přesné měření vzdálenosti a tloušťky. Snímače umožňují stabilní výsledky měření s rozlišením v sub-nanometrech a mají poměrně velký rozsah měření a ofsetovou vzdálenost. Interferometry jsou k dispozici ve třech typech: IMS5400-DS pro vysoce přesné průmyslové měření vzdálenosti, IMS5400-TH pro přesné měření tloušťky a vakuově kompatibilní IMS5600-DS pro měření vzdálenosti s rozlišením v pikometrech.

logo

Podrobnosti

  1. Měření absolutní vzdálenosti s přesností v nanometrech
  2. Měření tloušťky nezávislé na vzdálenosti
  3. Nejlepší ve své třídě: rozlišení 30 pikometrů (IMS5600)
  4. Vysoká stabilita signálu díky novým vyhodnocovacím algoritmům a aktivní teplotní kompenzaci
  5. Velká ofsetová vzdálenost
  6. Jednoduchá parametrizace přes webové rozhraní
  7. Průmyslově optimalizované snímače s robustním kovovým krytem a pružnými kabely
  8. Vakuově kompatibilní senzory a kabely
[]
Kontakt
MICRO-EPSILON Czech Republic
Kontaktní formulář
Vaše žádost o: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů.

Interferometr pro průmysl a automatizaci

Interferometr se skládá z robustního snímače, vysoce flexibilního kabelu a kontroléru v hliníkovém pouzdře, které lze připojit na DIN lištu. Kontrolér má aktivní regulaci teploty, pomocí které jsou kompenzovány změny okolní teploty a tím je dosaženo enormní teplotní stability. Díky robustní konstrukci lze interferometr integrovat také do průmyslového prostředí. Délky kabelů jsou až 10 m. K měření úloh v čistých prostorách a ve vakuu jsou k dispozici vakuově kompatibilní snímače, kabely a kabelové průchodky.

logo

Malý světelný bod pro měření nejmenších detailů a struktur

Snímače generují malý světelný bod v celém měřicím rozsahu. Průměr světelného bodu je pouze 10 µm a umožňuje měřit  např. struktury na polovodičích a miniaturizovaných elektronických součástkách. Světelný bod je vizualizován pilotním laserem a usnadňuje seřízení senzoru.

New sensor models with different designs

New sensors with different designs and properties are available for the integration in demanding environments. Due to their 90° beam path, both the IMP-DS0.5/90/VAC and the IMP-DS10/90/VAC can also be mounted in low installation spaces. The new IMP-DS1/VAC miniature sensor is one of the smallest optical sensors from Micro-Epsilon. With a diameter of 4 mm and an integrated cable, the sensor can also be used in extremely confined installation spaces. Sensors and cables can be used both in the clean room and in a vacuum.

Patented pilot laser for easy sensor positioning

White light interferometers use infrared light in the non-visible range (approx. 840 nm wavelength), which means that the measurement position cannot be seen. To visualize the measuring position, Micro-Epsilon systems are equipped with a pilot laser which projects a light spot onto the measuring position. In addition, the pilot laser uses a patented method to provide feedback on the distance in addition to the measurement position. If the measuring object is at the correct distance and within the measuring range, a constant glow is emitted by the pilot laser. If the measuring object is outside the measuring range, the pilot laser flashes.

Adjustable mounting adapter for sensor alignment

To achieve maximum accuracy, the interferometers must be aligned as perpendicular as possible to the target. With the adjustable mounting adapter, the sensors can be optimally aligned to the measuring object. You can also align the sensor after the installation in the machine. The industrial adapter allows the displacement in the x- and y-axes as well as tilting the sensor to the measuring object.

New: Adjustable mounting adapter for two-sided thickness measurement

The JMA-Thickness consists of two adjustable mounting adapters, and supports the alignment of sensors in two-sided thickness measurements. This means that the measuring points can be arranged absolutely congruent on an optical axis, which ensures reliable thickness measurements with highest precision. The JMA-Thickness is ideal for the integration into machines and production plants. The preassembled mounting plates allow quick and easy installation.

Snadná obsluha přes webové rozhraní

Celá konfigurace je prováděna pomocí snadno použitelného webového rozhraní. Webové rozhraní je vyvoláno přes ethernetové připojení a umožňuje rychlé a snadné nastavení např. průměrování, měření rychlosti a předvolby.

Moderní rozhraní pro integraci do strojů a systémů

Řídicí jednotka má integrovaná rozhraní Ethernet, EtherCAT a RS422. Umožňuje připojení enkodéru, analogových výstupů, synchronizačních vstupů a digitální I / O. To znamená, že interferometr výchovy.