Lankové snímače

wireSENSOR

Snímače z produktové řady wireSENSOR umožňují přesné lineární měření téměř v celém svém rozsahu. Používají se k měření vzdáleností standardně od 50 do 50 000 mm a delších. Jsou ideální k integraci či dodatečné montáži v OEM aplikacích, kdy jsou snímače vyrobené na míru potřebám zákazníka. Dále se lankové snímače používají v medicínském vybavení, výtazích, dopravnících, automotive aplikacích, aj.

Podrobnosti
  • Rozsahy měření od 50 mm do 50 000 mm
  • Ideální pro montáž ve stísněných prostorách
  • Perfektní rozlišení
  • Jednoduchá, rychlá a flexibilní montáž
  • Možnost přizpůsobení na míru (OEM)
  • Kompaktní pouzdro snímače kombinované s velkým měřícím rozsahem
  • Vysoká provozní spolehlivost a dlouhá životnost
  • Analogové a digitální výstupy

Kompaktní a zároveň robustní design

Široké portfolio lankových snímačů umožňuje použití v nejrůznějších průmyslových odvětvích. Plastové snímače ze série MK mají nejen velmi přívětivou cenu, ale i kompaktní design, který umožňuje instalaci ve stísněných prostorách. Kovové lankové snímače série P jsou stále poměrně kompaktní, zároveň i extrémně robustní a používají se v průmyslových aplikacích, kde je potřeba vysoká mechanická odolnost a velký měřící rozsah.

Spolehlivost a dlouhá životnost

Lankové snímače měří lineární pohyb pomocí vysoce flexibilního ocelového lanka. Lineární pohyb vzniklý pohybem měřeného objektu je převáděn na pohyb rotační při navíjení lanka na bubínek a následně pak potenciometrem nebo enkodérem převeden na výstupní signál. Použití vysoce kvalitních dílů zaručuje dlouhodobou životnost a vysokou spolehlivost při správném zacházení. Důležité je zamezit navíjení lanka bez zátěže (typicky vysmeknutí koncovky) a náklonu lanka vyšším ±3° bez použití kladky.

Teleskopický měřicí princip - ideální pro obtížně dostupná místa

Jednoznačnou výhodou lankových snímačů je, že lanko může být odkloněno přes vratnou kladku. Tato vlastnost odlišuje lankové snímače od ostatních měřicích principů, které měří pouze v jedné ose. Důmyslný design snímače umožňuje velký měřicí rozsah při zachování maximální kompaktnosti.

Specifické požadavky zákazníka

Více než 120 různých typů lankových snímačů rozdílných designů, měřicích rozsahů a typů výstupních signálů umožňuje použití v širokém množství aplikací. Při speciálních požadavcích lze snímače na přání upravit a tak najít řešení s ohledem na maximální spokojenost zákazníka. Kontaktujte nás s Vašimi konkrétními požadavky.

Příklady použití

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060