Lankové snímače

wireSENSOR

Snímače série wireSENSOR měří lineárně téměř v celém rozsahu měření. Používají se k měření vzdáleností od 50 do 50.000 mm. Jsou ideální k integrované nebo i k dodatečné montáži. Lankové snímače jsou obzvlášť vhodné pro OEM aplikace, medicínské vybavení, výtahy, dopravníky, automotive aplikace, aj.

Podrobnosti
  • Rozsahy měření od 50mm až do 50 000 mm
  • Ideální pro méně přístupné prostory
  • Perfektní rozlišení
  • Jednoduchá, rychlá a flexibilní montáž
  • Ideální pro úpravu dle požadavků
  • Kompaktní pouzdro snímače kombinované s velkým měřícím rozsahem
  • Vysoká provozní spolehlivost a dlouhá životnost
  • Analogové a digitální výstupy

Kompaktní a robustní design

Odlišné série snímačů zahrnují početnou řadu měřících aplikacích v různých průmysových odvětví. Lankové snímače série MK jsou velice cenově příznivé a vhodné pro integraci ve stísněných instalačních prostorech z důvodů miniaturního vzhledu.Lankové snímače série P jsou extrémně robustní a používají se v aplikacích s velkým měřícím rozsahem.

Spolehlivá činnost a dlouhá životnost

Lankové snímače měří lineární pohyb použitím vysoce flexibilního ocelového lanka. Lineární pohyb vzniklý pohybem měřeného objektu je převáděn na pohyb rotační navíjení na bubínek a následně pak potenciometrem nebo endkodérem převeden na výstupní signál. Použitím vysoce kvalitních dílů se zaručuje dlouhodobá životnost a vysoká operační spolehlivost.

Teleskopický měřící princip - ideální pro obtížně dostupná místa

Jednoznačnou výhodou lankových snímačů je, že lanko může být odkloněno přes vratnou kladku. Tato vlastnost rozlišuje lankové snímače od ostatních měřících principů, které normálně měří pouze v jedné ose. Pouzdro snímače je udržováno kompaktní. Dobře koncipovaný vzhled snímače umožňuje široký měřící rozsah.

Specifické požadavky zákazníka

Více než 120 různých typů lankových snímačů s rozdílnými vzhledy, měřícími rozsahy a typy výstupních signálů zahrnuje rozsah aplikací. Při speciálních požadavcích na úpravu lze snímače pozměnit a tak najít řešení s ohledem na maximální spokojenost zákazníka. Tyto kontrétní požadavky na změnu jsou velice četné.

Příklady použití

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060