Triangulační snímače s modrým laserem pro náročné typy povrchů

Modrý laser pro měření obtížně měřitelných povrchů s přímou odrazivostí
optoNCDT BL
Modrý laser pro měření obtížně měřitelných povrchů s přímou odrazivostí

Modely snímačů optoNCDT BL jsou vybaveny modrou laserovou diodou a používají se tam, kde standartní červené laserové diody nestačí. Z důvodu jejich kratších vlnových délek modrý laser neproniká do materiálu, promítá malý světelný bod na povrchu a z toho důvodu poskytuje stabilní a přesné výsledky měření. Snímače s modrý laserem mají speciální filtr díky kterému nejsou citlivé na vysoce vyzařující objekty jako jsou např. žhavé kovy.

Vysoce přesný snímač vzdálenosti s modrým laserem

OptoNCDT2300-2DR je nový model snímače s vysokým výkonem. Laserová stopa paprsku je navržena pro přímou odrazivost od objektu. Nachází uplatnění v aplikacích s vysoce lesklými a odrazivými povrchy. Snímač díky laserové technologii modrého laseru od Micro-Epsilon a zároveň také díky svému optickému uspořádání extrémně rychle na změny vzdálenosti během měření – to umožňuje velmi vysokou měřící přesnost. Tento model snímače se používá ve výrobě spotřební elektoniky.(např.smartphony, tablety and displeje), průmyslových aplikacích a v neposlední řadě i ve výrobě a zpracování polovodičů.

Patentovaná modrá laserová technologie

Měření pomocí profilových skenerů s modrým laserovým paprskem se využívá na žhavých objektech s teplotou nad 700 ° C, transparentních objektech jako je sklo a plasty. Laserové skenery scanCONTROL dosahují na těchto površích vynikající stability signálu a tím přesných výsledků měření.

Klapper_optoNCDT-1710-BL_500x250

Nová technologie modrého laseru umožňuje senzorům absolutně přesné a spolehlivé výsledky měření na rozžhavených kovech a křemíku. Modro-fialový laser poskytuje nesporné výhody. Dokonce i v případech, kdy se měření provádí na organických materiálech jako dýha, dřevo, nebo kůže modrý laser významně přispívá k vyšší přesnosti a stabilitě. Modré laserové světlo totiž neproniká do měřeného objektu díky sníženému modro-fialovému laseru.

Senzory s modrým laserem patřící k sérii optoNCDT 1710BL jsou určeny pro rychlé měření vzdálenosti, posunu a polohy na rozžhavených kovech. Senzory jsou vybaveny novou high-end optikou, kontrolou laseru a vyhodnocovacím algoritmem.

laser-sensors-1750BL

Triangulační snímače vzdálenosti s modrým laserem optoNCDT 1750BL jsou určeny pro měření rychlosti, vzdálenosti a polohy při dynamických aplikacích. Tyto snímače jsou vybaveny novými vysoce výkonnými čočkami, laser ovládajícími a vyhodnocovacími algoritmy pro zajištění přesných měřeních různých povrchů a materiálů. Technologie modrého laserového paprsku patentovaná společností Micro-Epsilon nabízí rozhodující výhody ve srovnání se senzory s červenými lasery, protože modrý laserový bod neproniká povrchem. To umožňuje dosáhnout vysokého rozlišení a spolehlivé stability signálu.

Podrobnosti
 • Měřící rozsahy (mm):
  20 | 200 | 500 | 750
 • Nastavitelná rychlost měření až do 7,5 kHz
 • Linearita od 12 µm
 • Opakovatelnost max. 0.8 µm
 • Analogový a digitální výstup
 • Kompaktní design s integrovaným kontrolérem
 • Přizpůsobení se v reálném čase měnícím se povrchům (RTSC)
 • Předdefinované i individuální předvolby ve webovém rozhraní
Klapper_optoNCDT-2300-BL_500x250

Nová technologie snímačů s modrým laserem umožňuje přesné a spolehlivé měření vzdálenosti na rozžhavených kovech a křemíku. Modro-fialový laser nabízí rozhodující výhodu - přispívá k dosažení vysoké přesnosti měření na organických materiálech, jako je např. dýha, dřevo nebo kůže. Krátká vlnová délka modro-fialového laseru zabraňuje pronikání světla do měřeného objektu a díky tomu je stabilnější světelný paprsek.

Laserový snímač optoNCDT 2300BL pracuje se vzorkovacím kmitočtem až 49kHz. Ideální pro přesné a rychlé měření na pohybujících se objektech. Kontrolér je integrována do pouzdra snímače, a proto je snímač vhodný pro montáž ve stísněných prostorch.

Systém se ovládá pomocí webového prohlížeč - používá se Ethernet rozhraní. Webový prohlížeč umožňuje nastavení, např. výběru špiček signálu, nastavení filtrů a dalších funkcí pro video signál.

Klapper_optoNCDT-2300-2DR_500x250

OptoNCDT 2300-2DR vysoce přesný laserový triangulační snímač je vyroben pro měření na vysoce lesklých a odrazivých materiálech. Snímač je vybaven modrým laserem, který přispívá k estrémně stabilnímu signálu měření. To znamená, že snímač je schopen měřit s rozlišením v řádech nanometrů. Velmi malý laserový měřící bod umožňuje měřit velmi malé předměty a díly.

Snímač se používá například na měření tloušťky plochého skla, monitoring montáže velmi malých dílů a měření vzdálenosti na žíhaném skle..

Pomocí webového prohlížeče nastavíme snímač ILD2300, který adresován pomocí Ethernetového rozhraní. Toto rozhraní umožňuje uživateli konfigurovat a kontrolovat snímač s výstupními hodnotami a také signál (kontrola peak selection, filtrování a maskovací vlastnosti pro video signál.

Podrobnosti
 • Měřící rozsah 2mm
 • Linearita 0.6µm
 • Rozlišení 30nm
 • Nastavitelná vzorkovací frekvence až 49kHz
 • Integrovaný kontrolér
 • Vstup/výstup: RS422, Ethernet, EtherCAT, Profinet, EtherNet/IP
 • Analogový výstup pomocí C-Box/2A
 • Rychlé přizpůsobení ke znatelně měnícím se povrchů díky A - RTSC technologii.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060