Magneto-indukční snímače polohy

mainSENSOR

Metoda magneto-indukčního měření umožňuje měřit polohu až do 55 mm. Řada mainSENSOR s extrémně vysokým rozlišením je k dispozici jako verze MDS-45-M30 s tělem z nerezové oceli a MDS-45-K s plastovým tělem. Miniaturizované provedení a variabilní typy výstupu usnadňují rychlou integraci. Nízkorozpočtový senzor nabízí stálý analogový signál vzdálenosti a nahrazuje předchozí techniky. Bezkontaktní snímač pracuje bez opotřebení a bez údržby.

Podrobnosti
  • Magneto-indukční měření vzdálenosti a polohy
  • Ideální alternativa indukčních snímačů a jim podobným typům
  • Lineární výstupní signál, vysoká základní citlivost a teplotní stabilita
  • Volitelné rozsahy do 55mm pomocí rozdílných magnetů
  • Dlouhá životnost z důvodu bezkontaktního měření
  • Ideální pro modifikace dle zákazníka a pro sériovou výrobu
Široký koncept snímačů s integrovanou elektronikou
Široký koncept snímačů s integrovanou elektronikou

Koncept flexibilního senzoru

Senzory jsou vzhledem k jejich flexibilní koncepci ideální pro širokou škálu aplikací, zejména tam, kde je požadována produkce s velkými objemy. Standardní snímače jsou vyrobeny z nerezové oceli M18 a M30 nebo v plastovém krytu. Jsou tak vhodná pro průmyslové aplikace. Při vysokém objemu výroby lze zákazníkům provést úpravy pouzdra snímače na míru.

Definování rozsahu měření pomocí magnetů

S magneticko-indukčním měřicím principem slouží použité magnety jako cíl. Pro změnu měřicího rozsahu je však nutné vyměnit pouze magnet. Další kalibrace nebo nastavení snímače jsou zbytečné. Měřicí rozsahy 20 až 55 mm lze tedy dosáhnout pouze jedním senzorem.

Measuring through object
Měření vzdálenosti skrze nemagnetický materiál

Měření skrze objekty

Na rozdíl od běžných měřicích metod, magneto-indukční senzory umožňují měření přes neferomagnetické materiály, zejména kovy jako je hliník nebo nerezová ocel. Jednoznačným přínosem je, že snímač a magnet je možné instalovat samostatně při aplikacích v uzavřených systémech. Senzor je tak namontován bezpečně i v náročném prostředí.

Měření rychlosti otáček

Vhodné pro měření rychlosti

V případě měření rychlosti feromagnetických předmětů jako jsou např. ozubená kola je senzor před ozubeným kolem. Pohyb ozubených kol ovlivňuje magnetické pole (mezi snímačem a ozubeným kolem), které je potřebné pro měření rychlosti. I v tomto případě může být měření prováděno skrz neferomagnetické materiály.

Příklady použití

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060