Snímač rychlosti pro průmyslové měřicí úlohy

capaNCDT CST6110

Snímač rychlosti se používají ke sledování, regulaci a řízení systémů mechanického pohonu a hrají důležitou roli, pokud jde o prvky rotačního systému (např. v motoru, pohonu). Společnost Micro-Epsilon nabízí dva systémy pro detekci rychlosti - capaNCDT CST6110 je univerzální snímač rychlosti pro apliakce všeho druhu a měřicí systém turboSPEED DZ140, který je speciálně vyvinutý pro snímání rychlosti turbodmychadla.

Podrobnosti
  • Přesné měření rychlosti v průmyslovém prostředí
  • 1… 400 000 ot / min
  • Měření nezávislé na materiálu
  • Vysoká odolnost proti rušení
  • Spolehlivost a přesnost
  • Snadná integrace díky kompaktnímu provedení
  • Speciální systém měření rychlosti pro turbodmychadla

Jak fungují bezkontaktní snímače rychlosti?

Bezkontaktní snímače rychlosti od společnosti Micro-Epsilon používají pro měření rychlosti dva různé způsoby měření. První je kapacitní měřící princip, který se používá u snímače rychlosti CST6110, další princip je na bázi vířivých proudů a používán pro měření rychlosti v systému DZ140. Obě metody měření se vyznačují vysokou stabilitou signálu a vysokou odolností proti rušení. Na rozdíl od optických měřících metod nejsou tyto snímače rychlosti Micro-Epsilon ovlivňovány prachem nebo nečistotami.

Univerzální snímač rychlosti

Kapacitní snímač rychlosti capaNCDT CST6110 je určen pro průmyslové aplikace. Snímač detekuje bez ohledu na materiál různé čepele, ozubená kola a podobné předměty s vysokou přesností. Rozsah měření je 1 až 400 000 ot / min. Díky robustní řídicí jednotce IP67 a kompaktnímu provedení snímače lze systém měření rychlosti použít ve stísněných prostorech.

Snímač rychlosti turbodmychadel

Snímač měřící na bázi vířivých proudů turboSPEED DZ140 byl speciálně vyvinut pro měření rychlosti turbodmychadla. Kompletní elektronika je v  miniaturní pouzdře chráněného třídou ochrany IP65 a je navržena až do provozní teploty 115 ° C. Samotný snímač odolává teplotám až 285 °C. Díky tomu lze robustní miniaturní měřicí systém snadno integrovat do motorového prostoru. tento princip měření vyniká odolností proti rušení se zvýšenými požadavky na EMC, a to jak ve zkušebním stavu, tak i při jízdě. Poskytuje přesné výsledky měření v rozsahu od 200 do 400 000 ot / min.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060