Dohled nad správným vyražením sériových čísel

31.08.2017

V automobilovém průmyslu lze na základě sériových čísel jasně identifikovat např. podvozek vozidla všude na světě. To je důležitá informace mimo jiné i pro případy krádeže a pro následné sledování automobilu. Čísla podvozku se vyrážejí do rámu vozidla různými složitými postupy. Rozhodujícím parametrem je hloubka vyražení zmíněného identifikačního čísla.

Laserové triangulační snímače série optoNCDT 1420 od společnosti Micro-Epsilon se v těchto aplikacích používají a nachází se přímo v razících strojích. Přesně určují vzdálenost mezi raznicí a místem značení, resp. vyražení čísel. Nástroj se pomocí triangulačního snímače správně uvede do polohy dle požadovaných hodnot vzdálenosti pro ideální vyražení. Po dokončení všech čísel a písmen se měří profil této oblasti. Tím se zajistí, že všechny znaky byly vyraženy do požadované hloubky.

Všechny modely optoNCDT 1420 jsou ovládány pomocí intuitivního webového softwaru. Internetové rozhraní softwaru a předdefinovaná nastavení (předvolby) umožňují rychlé uvedení snímače do provozu - unikátní a jednoduché použití. V nastavení snímače je možné uložit a exportovat až osm uživatelem vytvořených konfigurací. Tyto nastavení mohou být rychle a snadno uloženy, načteny nebo přeneseny do jiných snímačů. Ve zmíněném prostředí lze zobrazit videosignál, výběr maxima signálu a volně nastavitelné průměrování signálu. Další užitečnou funkcí je funkce ROI (oblast měření), která umožňuje např. odfiltrování rušivých signálů ovlivňující hladký průběh měření. Všechny tyto a mnoho dalších funkcí umožňuje optimalizovat požadované úlohy měření.

Snímače vzdálenosti série optoNCDT 1420 jsou ideální pro měření profilu ražení díky jejich extrémně malému světelnému bodu. Kromě toho může být snímač díky svým rozměrům namontován i ve stísněných instalačních prostorách. U sériových aplikací je možné přednastavení pro konkrétní měřící úlohy definované uživatelem (Plug-and-Play), což umožní velmi rychlou parametrizaci.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060