Kontrola kvality při výrobě čokolády

18.01.2018

Pro požívání čokolády není chuť jediným rozhodujícím faktorem. Dokonalý vzhled přináší smysl pro sofistikovanost a plnou čokoládovou chuť. Vzhledem k tomu, že moderní laserové snímače Micro-Epsilon jsou přímo integrovány do výrobních linek.

V současné době se výroba čokolády stala plně automatizovaným procese. Vizuální kontrola je časově náročná a neposkytuje konzistentní výsledky v oblasti kvality, protože tento manuální proces závisí na denní náladě zaměstnanců provádějící kontrolu kvality.

Laserové profilové skenery společnosti Micro-Epsilon nabízejí řešení, které v porovnání s předchozími kontrolními procedurami přináší významné úspory času a současně vysokou přesnost kontroly kvality celého výrobního rozsahu. Skener scanCONTROL 2960-100 kontroluje celý výrobní rozsah v reálném čase.

Při rychlosti průchodu více než 60 m/min detekují vysokorychlostní laserové skenery každý profil hotových čokoládových tyčinek bezkontaktně a přenášejí je do softwaru. Software scanCONTROL Configuration Tools umožňuje nastavení a konfiguraci senzoru.

Naměřené hodnoty jsou kalibrovány na předem definované parametry. Typickými měřenými veličinami jsou profil, šířka, výška, hloubka, okraj, drážka, rovinnost a deformace. Jakmile snímač naměří hodnoty, vyhodnotí se, zda-li jsou hodnoty »OK« nebo »NOK«  a přímo se přenese do řídicího systému zpracovatelské linky. Díky tomu je možné okamžitě zasahovat do výrobního procesu.

Laserové profilové skenery scanCONTROL pracují bezkontaktně a mohou být umístěny v určité vzdálenosti od měřicího objektu. I přes to, že se snímač setkává s různými vlastnostni povrchu dopravníku nebo různorodých barev (od světlé až po tmavou čokoládu), poskytují tyto systémy spolehlivé výsledky.

Produktová řada laserových skenerů scanCONTROL je z hlediska jejich velikosti, přesnosti a rychlosti měření jednou z nejvýkonnějších laserových profilových snímačů na světě. Lze s nimi měřit i nejmenší součásti s nejvyšší přesností, což umožňuje nový rozměr v oblasti kontroly kvality.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060