Nový snímač pro detekci a měření barev

18.01.2018

Společnost Micro-Epsilon představuje novou generaci snímačů barev CFO100. Nejvyšší přesnost rozpoznávání barev a stupňů šedi jsou kombinované s jednoduchým používaním a rozhraním Ethernet. Kompaktní vyhotovení snímače umožňuje jeho použití v omezených prostorech.

Snímač CFO100 se dokáže naučit až 256 barev, automaticky upravuje intenzitu osvetlení a zesílení signálu podle aktuální situace. Konfigurace a přenos měřených údajů je přes rozhraní Ethernet. Systém se naučí jednotlivé barevné odstíny, například paletu vyráběných karosérií. Uživatel si zvolí barevný prostor a nastaví tolerance pro jednotlivé naučené barvy. Následně snímač sám přiradí měřenou barvu naučené paletě, případně vyhlási, že se daná barva v paletě nenachází. Číslo zobrazené barvy odešle do PLC například přes digitální výstupy v binárním kódu.

Opakovatelnost ∆E ≤ 0,5 umožňuje spolehlivou identifikaci různých barevných odstínů. Snímač barev CFO100 se používá mimo jiné i při třízení v potravinářském průmyslu, na kontrolu dílů v automobilovém průmyslu, rozpoznávání tiskových značek nebo k řízení balících linek.

Osvětlení a snímání barvy je realizované pomocí optického vlákna, co přináší řadu výhod. Je možné použít různé druhy koncových čoček. Vláknem je možné se dostat do stísněných prostorů a není problém měřit ve vákuu nebo ve výbušném prostředí.

Doporučená technologie senzorů

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060