Sledování upínací polohy v obráběcích strojích

17.07.2018

V moderních obráběcích strojích se nástroj obvykle mění celý. Při výměně nástroje stroj odstraní příslušný držák a umístí ho na vřeteno, jehož upínací systém zajišťuje držák. Pokud je nástroj umístěn nesprávně do vřetena následuje špatné upnutí, což může mít za následek poškození stroje.

Z důvodu prevence proti poškození stroje nebo chybnému obrábění je monitorována pozice nástroje. Ve většině případů se používají různé spínací prvky, které však musí být komplikovaně upravovány. Micro-Epsilon nabízí mnohem jednodušší a spolehlivější řešení pro nepřetržité sledování upínací polohy pomocí induktivních snímačů induSENSOR řady LVP. Cylindrický snímač je integrován do upevňovacího mechanismu. Díky své kompaktní konstrukci lze snímač LVP používat s různými typy nástrojů.

Snímač umožňuje nepřetržité sledování upínací polohy. Poskytuje analogový výstup signálu odpovídajícípohybu sklíčidla při upínání nástroje. Za tímto účelem nemusí být upínací bod obtížně mechanicky nastavován. Miniaturizovaná vyhodnocovací elektronika snímače může být umístěna např. v rozvaděči nebo někde poblíž snímače. Zmíněný kontrolér MSC7401 ke snímači LVP nabízí měřicí systém s atraktivním poměrem cena / výkon s vysokým rozlišením a jednoduchou obsluhou.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060