3D snímač pro kontrolu lesklých povrchů

Deflektometrický senzor pro 3D měření lesklých povrchů

Snímač reflectCONTROL RC130 je určen pro měření tvaru lesklých předmětů. Tento senzor promítá pruhovaný vzor, který je zrcadlen povrchem měřeného objektu do snímacích kamer. Snímač tak vytvoří 3D obraz povrchu, který umožňuje určit topologické vlastnosti komponent (rovinnost, průhyb, zakřivení). Model RCS130 je speciálně optimalizován pro úkoly měření a kontroly např. ve výrobních linkách. Senzor má navíc rozhraní GigE Vision, které nabízí data kompatibilní s GenICam.

Kontrola povrchu lesklých komponent

Snímač reflectCONTROL RCS110-245 s integrovaným kontrolérem je určen pro stacionární měření nebo integraci do strojů. Tento kompaktní senzor detekuje anomálie na lesklých površích, které jsou v softwaru zpracovány a zobrazeny jako snímek odrazivosti a zakřivení. Standard GigE Vision umožňuje přenos snímků povrchu do široké škály softwarových balíčků pro zpracování obrazu pro další analýzy.

Přívětivé uživatelské rozhraní

Software 3D-View nabízí praktické uživatelské rozhraní senzorů reflectCONTROL. Tento uživatelsky přívětivý software umožňuje rychle uvést senzor do provozu. Nabízí mimo jiné nastavení a optimalizaci parametrů a pomáhá správně umístit měřený objekt. Je také možné vytvářet a spravovat sady parametrů pro různé úlohy měření. Software lze také použít ke spuštění sběru dat. Získané obrázky jsou vizualizovány a lze je uložit pro další zpracování. Software 3D-View je zvláště užitečný pro systémové integrátory, protože poskytuje důležité informace.

Integrátor má tak přístup ke všem parametrům GenICam, což výrazně zjednodušuje integraci softwaru. U inline aplikací se může hodit zobrazení doby měření pro přesné určení doby trvání výrobního cyklu.

Softwarová integrace pomocí 3D-SDK od Micro-Epsilon

Snímač reflectCONTROL je vybaven sadou SDK (Software Development Kit) pro snadnou integraci. Sada SDK je založena na průmyslových standardech GigE Vision a GenICam, včetně následujících funkčních bloků:

  • Konfigurace sítě a připojení senzoru
  • Komplexní ovládání senzoru
  • Kontrola přenosu obrazu
  • Správa uživatelem definovaných sad parametrů
  • C ++ ukázkové programy a dokumentace

Přístup k senzoru přes GigE Vision je také možný bez SDK, pokud máte klienta GenICam.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060