Laserové snímače vzdálenosti a polohy

optoNCDT

Laserové snímače vzdálenosti a polohy série optoNCDT pracují na triangulačním principu. Podle požadavku jsou k dispozici různé modely. Program vyvažují snímače pro speciální povrchy, jako lesklé kovy. Mnohonásobně osvědčená funkce pro kompenzaci povrchu v reálném čase střídavých reflexních vlastností RTSC nabízí maximální kvalitu signálu.

Podrobnosti
  • Měření polohy, vzdálenosti a tloušťky na mnoha druzích povrchu
  • Ideální pro automatizaci, řízení výroby a laboratořei
  • Vysoká přesnost měření
  • Komplexní sortiment s různými měřícími rozsahy
  • Kompaktní provedení s integrovaným kontrolérem
  • Snadné ovládání a konfigurace přes webové rozhraní
  • Nové: laserové triangulační snímače optoNCDT 1220/1320/1420 s vysokou funkčností

Nejvyšší přesnost ve své třídě

Z důvodu velké vzorkovací frekvence laserové snímače od Micro-Epsilon nabízí vysokou přesnost měření a poskytuje spolehlivé výsledky dokonce v nepřetržitém průmyslovém provozu. Většina optoNCDT snímačů mohou být nastavovány pomocí webového rozhraní. Z toho důvodu nastavení a konfigurace snímače je praktická a může být uložena a převedena do ostatních snímačů pomocí standartního webového prohlížeče.

Kompaktní vzhled s integrovaným kontrolérem

Laserové snímače optoNCDT jsou extrémně kompaktní a jsou vybaveny integrovaným kontrolérem umožnující přímočarou a rychlou montáž a elektrointalaci.Tyto snímač mohou být jendoduše dokonce i v omezených prostorech.

Rozmanitost modelů překoná jakoukoliv výzvu

Micro-Epsilon laserové snímače neměří pouze matný povrch, ale také lesklé objekty. Navíc konvenční laserové modely (LL) s oválným laserovým bodem jsou také k dispozici. Tyto snímače odfiltrují fyzicky naindukované rušení a z toho důvodu výrazně zjednoduší měření na lesklém povrchu. Více než 85 laserových snímačů s měřícím rozsahem 2 - 1000 mm zahrnují širokou škálu aplikací skrze různé druhy průmyslu. Tyto snímače jsou vybaveny inteligentními rozhraními a kabely, které jsou kvalifikovány pro použití na roboty a flexi-kabelové rošty a díky tomu mohou být použity téměř v jakémkoli měřící aplikaci v průmyslové automatizaci.

Inovativní snímač s technologií modrého laseru

Modely snímačů optoNCDT BL jsou vybaveny modrou laserovou diodou a používají se tam, kde standartní červené laserové diody nestačí. Z důvodu kratší vlnové délky modrý laser neproniká do materiálu. Promítá malý světelný bod na povrchu a z toho důvodu poskytuje stabilní a přesné výsledky měření. Tato laserová technologie je preferována při měření vůči organickým, (polo)propustným a žhavým materiálům.
Měření pomocí profilových skenerů s modrým laserovým paprskem se využívá na žhavých objektech s teplotou nad 700 ° C, transparentních objektech jako je sklo a plasty. Laserové skenery scanCONTROL dosahují na těchto površích vynikající stability signálu a tím přesných výsledků měření.

Multiple interfaces for easy integration

Analog RS422 Ethernet Ethercat Profinet EthernetIP
Příklady použití

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060