Laserový snímač vzdálenosti pro náročnější aplikace

Nejvyšší výkon: Rychlý, přesný a stabilní
optoNCDT 1900
Nejvyšší výkon: Rychlý, přesný a stabilní
Novinka:

Snímač optoNCDT 1900 nabízí jedinečnou kombinaci rychlosti, velikosti, výkonu a tím je vhodný pro širokou škálu aplikací pro měření vzdáleností a polohy. Kompaktní laserový triangulační snímač dosahuje vysoké přesnosti měření se vzorkovací frekvencí až 10 kHz. Vysoce výkonná optika senzoru vytváří malý světelný bod, díky němuž lze spolehlivě detekovat i ty nejmenší detaily a struktury.
 

Podrobnosti
  • Měřicí rozsahy (mm):
    2 | 10 | 25 | 50 | 100 | 200 | 500
  • Linearita max. 1 µm
  • Nastavitelná vzorkovací frekvence až 10 kHz
  • Analogové a digitální výstupy
  • Kompaktní design s integrovanou elektronikou
  • Pokročilá korekce povrchu pro rychlé přizpůsobení měnícím se povrchům
  • Předdefinované a individuální předvolby ve webovém rozhraní

Nová generace laserových snímačů

Nejnovější model laserových triangulačních snímačů vzdálenosti optoNCDT1900 je inovativní senzor využívající se pro dynamická měření vzdálenosti a polohy. Snímač zaujme svou rychlostí, designem a přesností. Integrovaný vysoce výkonný kontrolér umožňuje rychlé a vysoce přesné zpracování signálu a výstup naměřených hodnot. Laserový triangulační snímač optoNCDT 1900 se používá všude tam, kde je požadována maximální přesnost v kombinaci s nejnovější technologií, jako např. v automatizaci, automobilovém průmyslu, ve 3D tisku a v souřadnicových měřicích strojích.

NEW: Now with integrated EtherCAT interface!

The latest optoNCDT 1900 sensor generation is now even smarter - thanks to the integrated EtherCAT interface, you integrate the full sensor performance directly into your PLC. You benefit from real-time data without time delay and reduced installation effort. You can load the optoNCDT 1900 as usual in Ethernet mode and make the settings via the intuitive web interface. After rebooting in EtherCAT mode, the settings are automatically applied to the TwinCAT software. Time-consuming setting directly in TwinCAT is no longer necessary. For very fast measurements, an oversampling function can be activated in the sensor. This allows measurement data to be transferred four times faster than the cycle time of the PLC (up to max. 10 kHz).

Maximální stabilita díky inteligentní optimalizaci signálu

K dispozici je dvoustupňové průměrování pro optimalizaci signálu. To umožňuje hladkou křivku signálu na hranách a krocích. Zejména pro rychlé měření pohyblivých částí umožňuje vysoce výkonné průměrování přesnou křivku signálu.

Pokročilá kompenzace povrchu - inteligentní ovládání expozice pro náročné povrchy

OptoNCDT 1900 je vybaven inteligentní funkcí kompenzování povrchu. Nové algoritmy umožňují stabilní výsledky měření i na náročných površích s měnícími se odrazy. Kromě toho je snímač extrémně odolný vůči okolnímu světlu a lze jej také použít ve vysoce osvětlených prostředích. Nové algoritmy kompenzují okolní světlo až do 50 000 luxů.

Snadná montáž a uvedení do provozu

Instalace pomocí hmoždinek automaticky srovná snímač do správné polohy. To umožňuje jak jednoduchou výměnu, tak ještě větší přesnost při řešení měřících úkolů. Díky kompaktním rozměrům lze laserový snímač integrovat také do stísněných prostor.

Moderní rozhraní pro integraci do strojů a zařízení

Laserový snímač ILD1900 má rozhraní RS422 a analogový výstup. Pomocí dalšího příslušenství od společnosti Micro-Epsilon jsou k dispozici i rozhraní EtherNet / IP a PROFINET.

Analog RS422 EthernetIP Ethercat Profinet

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060