Nová generace vysoce přesného inline 3D měření

Novinka:

Vysoce přesný surfaceCONTROL 3D 3500 je senzor tvořící světelnými pruhy 3D snímek a je ideální pro automatizovanou inline kontrolu geometrie a tvaru na difúzně reflexních površích. Snímač surfaceCONTROL 3D 3500 vyniká svým kompaktním designem a vysokou přesností měření v kombinaci s vysokou rychlostí zpracování dat. Aktuálně nabízíme dva modely pokrývající různá měřící pole. 

Kromě rychlého datového výstupu přes Gigabit Ethernet nabízí snímač i další digitální I/O rozhraní. Při použití jednotky 2D/3D Gateway II můžeme komunikovat přes EtherNet/IP, PROFINET a EtherCAT. Výkonné softwarové nástroje umožňují přesná 3D měření a povrchové kontroly. Kompatibilita s GigE Vision usnadňuje integraci do softwaru pro zpracování obrazu třetích stran. Softwarový balíček obsahuje komplexní sadu SDK pro integraci softwaru zákazníka.

Příklady aplikací:

 • 3D kontrola geometrie a detekce tvaru
 • Kontrola elektronických součástek
 • Detekce defektů
 • 3D rozpoznávání textu a detekce i těch nejjemnějších struktur

Speciální funkce:

 • Získání kompletních 3D snímků od 0,2s
 • Snímky velkých měřících polí s mikrometrickou přesností
 • Vysoká přesnost až < 0,4 μm
 • Rychlost až 2,2 milionů 3D bodů/sekundu
 • Digitální rozhraní (integrovaná): GigE Vision / GenICam
 • Digitální rozhraní (přes 2D/3D Gateway): PROFINET / EtherCAT / EtherNet/IP *
 • Digitální vstupy/výstupy: 4 digitální vstupy/výstupy pro nastavení parametrů (pro externí spouštění, ovládání senzoru, výstup stavů snímače)

* Vyhodnocení z 3DInspect mohou být přenesena do PLC prostřednictvím sběrnic. Nastavení senzoru lze načíst řadičem pomocí funkce 3DInspect mapování sady parametrů.

Software 3DInspect pro 3D měřící úlohy a kontrolu

Software 3DInspect je mocný nástroj pro nastavení parametrů snímače a průmyslové měření. Tento software přenáší naměřená data ze snímače přes Ethernet a zobrazuje je v trojrozměrné formě. Tato 3D data jsou dále zpracovávána, vyhodnocována a posuzována měřicím programem 3DInspect na PC a v případě potřeby protokolována a přenášena přes Ethernet do řídicí jednotky. Data lze uložit na pevný disk. Nastavení a konfigurace snímače je možná pomocí softwaru.

3D-View software pro 3D vizualizaci

Software 3D-View nabízí pohodlné uživatelské rozhraní pro snímače surfaceCONTROL. Tento uživatelsky přívětivý software umožňuje rychlé uvedení do provozu a vyhodnocení senzoru. Nabízí nastavení a optimalizaci parametrů a správného umístění měřeného objektu od snímače. Software lze také použít ke spuštění sběru dat. Vizualizuje získaná 3D data a exportuje je v různých formátech souborů (ASCII, CSV, STL, PLY) pro další zpracování. 

Software 3D-View je zvláště užitečný pro systémové integrátory, protože poskytuje důležité informace. Umožňuje přistupovat ke všem parametrům GenICam, což značně zjednodušuje integraci vlastního softwaru. Zobrazení doby měření pomáhá vyvodit závěry o době cyklu u inline aplikací.

MICRO-EPSILON Czech Republic
Na Libuši 891
39165 Bechyně, Czech Republic
info@micro-epsilon.cz
+420 381 213 011
+420 381 211 060