Kontakt
Ke stažení

Softwarová integrace

Integrace v aplikačním softwaru

Senzory scanCONTROL získají pro každé měření 2D-profil povrchu objektu. Tyto profily se nechají přenést do aplikace jako pole bodů nebo mohou být spojené spolu s několika dalšími profily. Každý z těchto profilů se skládá z určitého počtu kalibrovaných měřících bodů včetně dalších informací, jako je intenzita, čas měření nebo počet. Kromě přenosu dat je možné z aplikace nastavit kompletní konfiguraci snímače.

Přenos dat a konfigurace snímačů lze uskutečnit různými způsoby:

Nástroj ScanCONTROL Developer Tool je navržen tak, aby pomohl vývojářům integrovat snímače scanCONTROL do vlastní aplikace založené na SDC (LLT.DLL):

 • Kompletní příklad integrace se zdrojovým kódem
 • Funkce MouseOver pro parametry skeneru zobrazuje přidruženou funkci DLL
 • Čtení a zápis do senzorových registrů
 • Vizualizace všech dostupných přenosových režimů pro data skeneru

Stáhnout scanCONTROL Developer Tool

Knihovna scanCONTROL C/C++ podporuje dynamické i statické načítání a podporuje stdcall a cdecl jako standardní konvence volání. Všechny funkce jsou podrobně popsány v přiložené dokumentaci. ScanCONTROL C/C++ SDK obsahuje také mnoho příkladů programování.

Integrace modulu scanCONTROL C/C++ SDK obsahuje:

 • Knihovnu LLT.DLL
 • Dokumentaci rozhraní a scanCONTROL
 • Příklady programování pro C++ (např. spouštění senzoru, režim více módů)
 • Příklad programování pro C#, Python a VB .NET

Stažení scanCONTROL Windows SDK

Integrace do systému Linux probíhá pomocí knihovny Open Source C, která byla rozšířena o některé důležité řídící funkce pro scanCONTROL. Další knihovna C ++ umožňuje rychlou integraci všech funkcí do uživatelkého rozhraní API.

Tato knihovna je založena na standardu GeniCam, což je důvod, proč lze snímač ovládat buď pomocí příkazů GeniCam nebo přímo přes řídicí příkazy uvedené v dokumentaci. Pro podporu integrace (např. Spouštění, režim zásobníku) jsou k dispozici také některé příklady programů. Použití na vestavěných počítačích ARM (např. Raspberry Pi) je možné s určitými omezeními.

Stažení souborů scanCONTROL Linux SDK

Ovladač přístroje ScanCONTROL LabVIEW podporuje rychlou integraci scanCONTROL senzorů do National Instruments LabVIEW. Pro přístup k senzoru scanCONTROL a k jeho základnímu nastavení můžete přetahovat moduly přímo z palety funkcí do VI. Příklad ilustrující integraci VI jsou také součástí tohoto balíčku.

Integrace senzorů scanCONTROL je založena na knihovně C/C++ ( LLT.DLL ) Micro-Epsilonu. Podrobná dokumentace také ukazuje, jak nastavit další speciální parametry snímače.

Ovladač přístroje ScanCONTROL pro LabVIEW:

 • Vyvinuto v souladu s pokyny National Instruments
 • Podporován LabVIEW 2012 a vyšší
 • Skládá se z ovladačů pro 32Bit a 64Bit
 • Rychlý a snadný přístup ke všem nastavením pomocí funkce palety
 • Podporované rozhraní FireWire a Ethernet
 • Příklad VI
 • Podrobná dokumentace, jak integrovat scanCONTROL senzory do LabVIEW

Stažení scanCONTROL instrument driver for LabVIEW

<p>Každý snímač scanCONTROL odpovídá standardu GigE Vision (Gigabit Ethernet pro strojní vidění) společnosti AIA (Automated Imaging Association).</p>

<p>Standard je široce používán v průmyslu pro zpracování obrazu, a proto je podporován všemi běžnými nástroji pro počítačové vidění a zajišťuje rychlou a hladkou integraci do různých softwarových balíčků pro zpracování obrazu - a to i pro 3D vyhodnocení.</p>

<p>GigE Vision zajišťuje optimální zabezpečení dat a perfektní výkon. GigE Vision je založen na rozhraní Gigabit Ethernet a nabízí maximální přenosovou rychlost. Ethernetová technologie nabízí výhody jako dlouhé délky kabelů bez použití opakovačů / rozbočovačů a umožňuje použití levných síťových komponent. Standard GigE Vision poskytuje otevřený rámec pro přenos dat (např. profily, datové sady) a řídicí signály mezi laserovým snímačem a počítačem. Topologie infrastruktury poskytuje řadu příležitostí pro aplikace s jedním a více skenery.</p>

The new scanCONTROL AIK adapter provides a fast integration in Cognex VisionPro via the Cognex AIK server. It combines the advantages of the Cognex VisionPro environment to generate fast and reliable applications with the advantages of native scanCONTROL integration.

The AIK adapter can be used to generate Cognex Range Images out of scanCONTROL’s measurement points to process it comfortably with the Vision Pro algorithms. Beyond that, all well-known configuration options of the scanCONTROL sensors are available.

To get a quick start, the scanCONTROL AIK adapter comprises an elaborate documentation for all sensor settings and the necessary configuration steps in Cognex Vision Pro.

Vaše žádost o: {product}
Please enter the result of the calculation below. This will avoid spam.
captcha
* Povinné informace
S vašimi údaji zacházíme důvěrně. Přečtěte si prosím naše prohlášení o ochraně osobních údajů.